Biz Kimiz? Talen A.Ş. firma profili

T alen Grup ticari hayatına 1996 yılında Teksal Tekstil San. ve Tic.A. Ş olarak başlamış ve 2006 yılında unvan değişikliğine giderek Talen Tekstil ve Kimya San. Tic. A.Ş olarak devam etmektedir.

İşletmelerimiz; pamuk ve pamuk telefleri, polyester telefleri, yün döküntü ve kırpıntıları, akrilik döküntüler başta olmak üzere tekstilin ihtiyaç duyduğu tüm ana malzemeyi üretip işleyen bir altyapıya sahiptir. Sektörde tecrübemizi, uzman kadro ve teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak yurtiçi ve yurt dışında, sektörün ihtiyaç duyduğu hammaddeyi işlemek konusunda saygın bir yere sahip olmanın gururunu yaşamaktayız. Sadece tekstil alanında değil edindiğimiz tecrübe ile çağın gereklerine uygun, estetik binalar ile ülkemizin önde giden firmaları arasında sağlam bir yere gelmiş bulunmaktayız.

Talen Grup güvenilir gıda isteyen ülkemiz insanının ihtiyacını en hızlı şekilde karşılayabilmek için gerekli altyapı, lojistik ve güvenilir gıdanın öneminin farkında olan insan gücünü bünyesinde barındırmaktadır. Otomotiv, elektrik, beyaz eşya ve ayakkabı gibi birçok alanlarda da yoğun olarak kullanılan plastik sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi bu sektörün ihtiyaç duyduğu hizmeti veren ve sektörün aranılan oyuncuları arasında kabul gören ve çıtayı her geçen gün yükselten bir çalışma disiplini içerisindeyiz.Misyonumuz
Geleneklerimiz, deneyimlerimiz ve inandığımız değerlerimizden aldığımız güç ile yenilikçi ve öncü kimliğimizin birleşmesinden doğan ortak ruh; tüm Talen Grup olarak bizleri, birbirimize ve şirketimize bağlamaktadır.

Vizyonumuz
Uzun yıllara dayanan güvenilirliğimiz; kalite odaklı çalışma anlayışımız, doğaya ve çevreye saygımız ve kurumsal yapımız en önemli kaynaklarımızdır. Tüm çalışmalarımızda bizlere ışık tutan ana ilkemiz; gelir ve istihdam yaratarak, ülkemizin, müşterilerimizin, menfaatlerini en üst seviyeye yükselterek büyümek, yurtiçinde ve yurtdışında güvenilir marka olmayı sürdürmektir. Talen Grubun, kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda devam eden yeniden yapılanma çalışmaları ile bugüne kadar olduğu gibi, ileriki yıllarda da başarılı olacağına ve gelecek nesillere büyüyerek ve gelişerek intikal edeceğine inancımız sonsuzdur.