Biz Kimiz? Talen A.Ş. firma profili

T alen Tekstil ve Kimya A.Ş ticari hayatına 1996 yılında Tekstal Tekstil San. ve Tic.A. Ş olarak başlamış ve 2006 yılında unvan değişikliğine giderek Talen Tekstil ve Kimya San. Tic. A.Ş olarak devam etmektedir.

50000m2 lik açık ve kapalı sahaya sahip olan şirketimiz, polyester, pamuk telefleri, yün döküntü ve kırpıntıları, akrilik döküntüler başta olmak üzere tekstilin ihtiyaç duyduğu tüm ana malzemeyi üretip işleyen bir altyapıya sahiptir. Sektörde geçen 19 yıllık tecrübemizi, uzman kadro ve teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak yurtiçi ve yurt dışında, sektörün ihtiyaç duyduğu hammaddeyi işlemek konusunda saygın bir yere sahip olmanın gururunu yaşamaktayız. Sadece tekstil alanında değil edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin ihtiyaç duymuş olduğu konut sorununa eğilerek, çağın gereklerine uygun, estetik ve güvenli konut denince, ülkemizin önde giden firmaları arasında sağlam bir yere gelmiş bulunmaktayız.

Talen Tekstil ve Kimya San. Tic. A.Ş güvenilir gıda isteyen ülkemiz insanının ihtiyacını en hızlı şekilde karşılayabilmek için gerekli altyapı, lojistik ve güvenilir gıdanın öneminin farkında olan insan gücünü bünyesinde barındırmaktadır. Otomotiv, elektrik, beyaz eşya ve ayakkabı gibi birçok alanlarda da yoğun olarak kullanılan plastik sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi bu sektörün ihtiyaç duyduğu hizmeti veren ve sektörün aranılan oyuncuları arasında kabul gören ve çıtayı her geçen gün yükselten bir çalışma disiplini içerisindeyiz.

Misyonumuz
Talen Tekstil olarak müşterilerimizin taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak, kaliteli ürün, zamanında yükleme ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktır.

Vizyonumuz
Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile başarıyı dünya genelinde yakalayarak Türkiye’nin tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmak. Büyüme yolunda yatırımlarımıza devam ederek bir dünya şirketi olmaktır..