Talen Plastik Dünya Kalite Standartları...

Plastik Sektöründe Dünya Kalite Standartları

Plastik sektörü, Dünyada sürekli gelişen ve kullanım alanı sürekli genişleyen sektörlerden biridir. Talen Plastik olarak bunun bilincinde olup sizlere ihtiyaç duyduğunuz plastik hammaddelerini temin ederek üretiminize hız ve Talen kalitesinin farkını kazandırıyoruz.

Yine tecrübemize dayanarak işlenebilecek kaliteli plastik hammaddesini sizler için yüksek kapasiteli stoklarımızda barındırarak ihtiyaç duyduğunuz anda Talen Plastik olarak sizlere destek veriyoruz.

Talen Plastik olarak yüksek çeşitlilik farklarımızdan yalnızca bir tanesi...Yeni çağın üretim gücü: Plastik

Plastiğin tarihi 1850'li yıllara kadar gitmektedir. Plastiğin kullanım alanı da oldukça yaygındır. Cam, metal, ağaç gibi maddelerin yanında kullanılabildiği gibi demir ve tahtanın da alternatifi olarak sektörde faydalanılmaktadır. Plastiğin en önemli tüketicileri ise ambalaj ve inşaat sektörleridir. Otomotiv, elektrik, beyaz eşya ve ayakkabı gibi birçok alanlarda da yoğun olarak plastik kullanılmaktadır. Kısacası plastik kimya sektörünün bir alt ürünü olmakla beraber günümüzde pek çok sektörün yararlandığı bir maddedir. Plastik sanayinin ülkemizdeki geçmişi 1960'lı yıllara dayanmakla beraber, plastik 1990'lı yıllarla birlikte yüksek bir trende ulaşmıştır. Plastiğin yüzde 30 u ambalaj, yüzde 15 i ise inşaat sektöründe kullanılmaktadır.